You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa z Genoą

Sassuolo wygrywa z Genoą

Sassuolo Calcio pokonało na własnym stadionie Genoa 2:1 (0:0) w jednym z środowych spotkań 16.kolejki włoskiej Serie A.

Oba zespoły podchodziły do tej potyczki z chęcią zdobycia kompletu punktów, a co za tym idzie poprawy swojej pozycji w tabeli. Neroverdi w minionej serii gier zostali upokorzeni przez Atalantę Bergamo, ulegając La Dei aż 1:5.

Z kolei Gryfoni, którzy za wszelką cenę chcą ucieć ze strefy spadkowej niespodziewanie zremisowali z Lazio Rzym 1:1.

Lepiej spotkanie to rozpoczęli podpieczni Roberto De Zerbiego. W 8.minucie meczu kapitalną okazję na strzelenie bramki miał Francesco Caputo, który po dośrodkowaniu Domenico Berardiego i błędzie jednego z piłkarzy gości mógł skierować piłkę do siatki, a ostatecznie posłał ją ponad poprzeczką Mattii Perina.

W 18.minucie swoją okazję na strzelenie bramki miała Genoa, a dokładnie Gianluca Scamacca. Rosły snajper wypożyczony do Gryfonów z Sassuolo trafił jednak futbolówką w słupek.

Obie ekipy stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, jednak w pierwszych 45 minutach nikomu nie udało się pokonać bramkarza rywali.

W drugiej odsłonie meczu, a dokładnie w 52.minucie Sassuolo wyszło na prowadzenie za sprawą Jeremiego Bogi. Iworyjczyk otrzymał długie podanie od Manuela Locatellego, ograł w polu karnym Andrea Masiello i pewnym strzałem pokonała Perina.

W 64.minucie Genoa za sprawą Eldora Shomurodova wyrównała. Paolo Ghiglione dośrodkował w pole karne, a reprezentant Uzbekistanu znakomicie uderzył głową i nie dał żadnych szans na obronę Consigliemu.

W 78.minucie swoją okazję na strzelenie bramki miał Gregoire Defrel, jednak piłka po uderzeniu Francuza odbiła się od słupka.

Co nie udało się Defrelowi udało się w 83.minucie Giacomo Raspadoriemu. Rozgrywający bardzo dobre zawody Boga dośrodkował w pole karne wprost na głowę młodzieżowego reprezentanta Włoch, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce obok próbującego interweniować Perina.

Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wygraną Sassuolo, które dzięki kompletowi oczek wskoczyło tymczasowo na 4 miejsce w tabeli. Genoa natomiast nadal plasuje się w strefie spadkowej.

Sassuolo – Genoa 2:1 (0:0)

Bramki: Jeremie Boga 52′, Giacomo Raspadori 83′, – Eldor Shomurodov 64′,a

Sassuolo: Consigli – Muldur, Ferrari, Ayhan, Rogerio – Magnanelli (58.Bourabia), Locatelli (74.Obiang) – Boga, Djuricic (74.Raspadori), Berardi (35.Defrel) – Caputo (57.Traore)

Genoa: Perin – Masiello (57.Ghiglione), Radovanic, Criscito – Czyborra (57.Pjaca), Lerager, Badelj (57.Rovella), Zajc (82.Destro), Zappacosta – Scamacca (71.Goldaniga), Shomurodov

Żółte kartki: Ayhan, Bourabia, Muldur – Criscito, Masiello, Goldaniga