You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa z Hellasem na inaugurację nowego sezonu

Sassuolo wygrywa z Hellasem na inaugurację nowego sezonu

Sassuolo Calcio rozpoczęło nowy ligowy sezon 2021/2022 od wygranej. W sobotnim meczu 1.kolejki Serie A Neroverdi wygrali na wyjeździe z Hellasem Verona 3:2.

Bohaterem Sassuolo został Filip Djuricic, który najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Giacomo Raspadoriego, a następnie sam pokonał chorwackiego goalkeepera gospodarzy, Ivora Pandura.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 32.minucie. Po kapitalnym podaniu wspomnianego już Filipa Djuricica w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Giacomo Raspadori i 2-krotny reprezentant Włoch pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali.

Tuż przed końcem pierwszej połowy za niesportowy faul na Djuriciu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Miguel Veloso i popularni Gialloblu drugie 45 minut musieli grać w 10.

Druga połowa zaczęła się równie znakomicie dla Czarno-Zielonych. Kapitalną akcję rozegrał duet Raspadori – Djuricic i to właśnie Serb skierował piłkę do siatki obok bezradnego Pandura.

Grające w 10 Hellas nie składało jednak w broni i w 71.minucie mieliśmy już 1:2. Jeremy Toljan sfaulował w polu karnym Mattia Zaccagniego, a sam poszkodowany pewnym strzałem z wapna pokonał Andrea Consigliego.

W 77.minucie było już 1:3 dla Sassuolo. Znakomitym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Hamed Junior Traore. Piłka po strzale Iworyjczyka trafiła jeszcze w słupek i wpadła do bramki obok interweniującego młodzieżowego reprezentanta Chorwacji, Pandura.

Gdy wydawało się, że wynik spotkania nie ulegnie już zmianie w doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę tego popołudnia zdobył Mattia Zaccagni.

Ostatecznie pierwszy komplet punktów w tym sezonie powędrował na konto Sassuolo. Debiut na ławce trenerskiej tego klubu zaliczył Alessio Dionisi.

Hellas Verona – Sassuolo Calcio 2:3 (0:1)

Bramki: Mattia Zaccagni 71′ (k), 90+, – Giacomo Raspadori 32′, Filip Djuricic 51′, Hamed Traore 77′,

Hellas: Pandur – Dawidowicz, Gunter, Ceccherini (55.Di Carmine) – Casale (72.Magnani), Hongla (54.Tameze), Veloso, Lazovic – Barak (72.Ilic), Zaccagni – Kalinic (46.Cancellieri)

Sassuolo: Consigli – Rogerio, Ferrari, Chiriches (90.Ayhan), Toljan – Lopez, Frattesi (83.Magnanelli) – Boga, Raspadori (67.Traore), Djuricic (83.Defrel) – Caputo (90.Scamacca)

Żółte kartki: Miguel Veloso, Di Carmine – Lopez, Djuricic

Czerwona kartka: Miguel Veloso (45.min za drugą żółtą)

Sędzia główny: Manuel Volpi