You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa z Hellasem Werona

Sassuolo wygrywa z Hellasem Werona

Na rozpoczęcie sobotnich zmagań w 27.kolejce Serie A Sassuolo Calcio pokonało Hellas Verona 3:2. Decydujacą o zwycięstwie bramkę dla Neroverdich zdobył w 81.minucie Hamed Junior Traore. Taki wynik sprawił, że podopieczni Roberto De Zerbiego przesunęli się na 8.miejsce w tabeli, jednocześnie spychając z niego swoich sobotnich rywali.

Sassuolo podchodziło do tego spotkania z chęcia przerwania złej passy tj, nie zanotowania wygranej w ostatnich trzech meczach. Podobnie rzecz miała się co do piłkarzy Ivana Juricia, którzy w minionej serii gier przegrali z Milanem 2:0, jednak wcześniej pokonali Benevento i zremisowali z Genoą CFC.

Lepiej w spotkanie to weszło Sassuolo, które już w 5.minucie wyszło na prowadzenie za sprawą duetu Defrel-Locatelli. Pierwszy z nich wyłożył piłkę Locatellemu przed pole karne, a ten kapitalnym uderzeniem nie dał żadnych szans Silvestremu.

W 12.minucie goście stworzyli sobie kapitalną okazję do wyrównania. W pole karne rywali dośrodkował Lazovic, a strzał głową Antonina Baraka kapitalnie wybronił Andrea Consigli.

W 19.minucie w podobnej sytuacji znalazło się Sassuolo. Dośrodkowanie w pole karne Berardiego, strzał głową Ferrariego, jednak i tutaj kapitalnie sparował piłkę ponad poprzeczkę Marco Silvestri.

Obie ekipy stwarzały sobie kolejne sytuacje do strzelenia bramki. W 43.minucie w pole karne piłkę dośrodkował Marco Faraoni, a ta trafiła wprost pod nogi Darko Lazovicia, który w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Consigliemu i wyrównał stan meczu.

Druga połowa podobnie jak pierwsza kapitalnie zaczęła się dla Sassuolo. W 52.minucie Czarno-Zieloni ponownie objęli prowadzenie. Nieudane wybicie piłki z pola karnego Koraya Guntera na bramkę zamienił Filip Djuricic.

W 80.minucie ponownie był remis. Dośrodkowanie Darko Lazovicia na bramkę po kapitalnym uderzeniu z woleja zamienił Federico Dimarco.

Zaledwie 120 sekund piłkarze Hellasu cieszyli się z remisu. W 82.minucie ogromne zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Hamed Junior Traore i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i po zaciętym meczu i wymianie ciosów 3 punkty powędrowały na konto Sassuolo Calcio.

Sassuolo Calcio – Hellas Werona 3:2 (1:1)

Bramki: Manuel Locatelli 4′, Filip Djuricic 51′, Hamed Junior Traore 81′, – Darko Lazovic 43′, Federico Dimarco 79′,

US Sassuolo: Consigli – Toljan, Chiriches (87.Ayhan), Ferrari, Kyriakopoulos – Obiang, Locatelli (84.Lopez) – Berardi, Defrel (67.Traore), Djuricić (67.Marlon) – Caputo

Hellas Werona: Silvestri – Magnani (67.Bessa), Gunter (55.Dawidowicz), Ceccherini – Faraoni (46.Dimarco), Tameze (55.Sturaro), Veloso, Lazović – Barak, Zaccagni (84.Salcedo) – Lasagna

Żółe kartki: Djuricic, Locatelli, Traore – Faraoni, Magnani