You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo wygrywa z Lecce

Sassuolo wygrywa z Lecce

W jednym z sobotnich meczów 30.kolejki Serie A U.S. Sassuolo Calcio pokonało pewnie na własnym stadionie US Lecce 4:2.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów. Neroverdi w minionej serii gier wygrali z Fiorentiną 3:1, natomiast Lecce uległo Sampdorii 1:2.

Lepiej w spotkanie to weszli Czarno-Zieloni, ponieważ już w 5.minucie objęli prowadzenie za sprawą Francesco Caputo, któremu asystował Manuel Locatelli.

W 27.minucie beniaminek Serie A zdołał jednak wyrównać. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Calderoniego na bramkę zamienił Lucioni, który był kompletnie niekryty.

Mimo okazji z obu stron w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona spotkania w pełni należała do podopiecznych Roberto De Zerbiego.

W 63.minucie Sassuolo ponownie objęło prowadzenie tym razem za sprawą Domenico Berardiego, który pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Paza na Gian Marco Ferrarim.

Gospodarze sobotniej potyczki nie cieszyli się jednak szybko z ponownego prowadzenia. W 67.minucie Marlon przewrócił bowiem w polu karnym Khoumę Babacara. Bramkę po strzale „z wapna” zdobył Mancosu.

W 78.minucie po raz trzeci w tym meczu na prowadzenie wyszło Sassuolo.Tym razem do siatki rywali trafił będący ostatnio w wysokiej formie Jeremie Boga.

W 83.minucie było już 4:2. Domenico Berardi zagrał do Merta Muldura, który zszedł w środek pola karnego i pewnym strzałem pokonał Gabriela.

U.S. Sassuolo Calcio – US Lecce 4:2 (1:1)

Bramki: Francesco Caputo 5′, Domenico Berardi 63′(k), Jeremie Boga 78′, Mert Muldur 83′, – Fabio Lucioni 27′, Marco Mancosu 67′ (k),

Sassuolo Calcio : Consigli – Kyriakopoulos (57.Peluso), Ferrari, Marlon, Muldur (84.Toljan) – Locatelli, Bourabia – Berardi, Traore (46.Djuricic), Boga (84.Magnanelli) – Caputo

US Lecce : Gabriel – Donati, Paz, Lucioni, Calderoni – Barak, Tachtsidis, Petriccione(66.Falco) – Farias, Shakhov (66.Mancosu) – Babacar

Żółte kartki: Caputo, Djuricic, Marlon – Babacar, Petriccione, Paz, Tachtsidis

Sędzia główny: Davide Massa