You are here: Home » Główne newsy » Sassuolo zainteresowane pomocnikiem Benfici Lizbona

Sassuolo zainteresowane pomocnikiem Benfici Lizbona

Sassuolo zainteresowane pomocnikiem Benfici Lizbona
Fot. Getty Images

Jak donosi Gianluigi Longari ze SportItalii, Sassuolo Calcio jest zainteresowane pozyskaniem Florentino Luisa z Benfici Lizbona.

Florentino Luis to 21-letni defensywny pomocnik, który jest wychowankiem popularnych Orłów.

Młodzieżowy reprezentant Portugalii miniony sezon spędził na wypożyczeniu w AS Monaco, gdzie nie mógł liczyć na regularną grę. W drużynie z Księstwa Luis wystąpił zaledwie w 11 meczach i nie strzelił bramki, ani nie zaliczył asysty.

Porównywany przez niektórych ze względu na umiejętności fizyczne i techniczne do Paula Pogby Florentino swego czasu znajdował się na celowniku AC Milanu, jednak ostatecznie nie trafił do Rossonerich ze względu na zbyt dużą kwotę odstępnego żądaną przez Benfikę.

Teraz wydaje się jednak, że kwota ta nie będzie zbyt wygórowana o czym świadczy fakt, że oprócz Sassuolo piłkarzem tym zainteresowane jest Gefate, a więc klub, który nie przeznacza wielkich sum na wzmocnienia.

Florentino Luis dotychczas wystąpił w 32 meczach pierwszej drużyny Benfiki i strzelił w nich 1 bramkę oraz zaliczył 1 asystę. Jego kontrakt z ekipą ze Estádio da Luz obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz