You are here: Home » Główne newsy » Scamacca i Sbrissa wypożyczeni do Cremonese

Scamacca i Sbrissa wypożyczeni do Cremonese

Scamacca i Sbrissa wypożyczeni do Cremonese

Fot. cremonaoggi.it

Gianluca Scamacca dokończy bieżący sezon w US Cremonese – poinformowało U.S. Sassuolo Calcio za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. 19-letni napastnik dołączył do drugoligowego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Rosły piłkarz (195 cm wzrostu) dołączył do Neroverdich z PSV Eindhoven za 600 tysięcy euro i od razu trafił do drużyny Primavery. Do pierwszej kadry ekipy z MAPEI Stadium trafił przed obecnym sezonem i to w nim udało mu się zadebiutować w Serie A. Pierwszy raz w koszulce The Black and Greens pojawił się w przegranym 3:1 meczu z SSC Napoli spędzając na murawie 5 minut.

W sumie w bieżącej kampanii we włoskiej ekstraklasie rozegrał 20 minut. Wystąpił również w 3 meczach Primavery, w których zaliczył 1 trafienie.

Wypożyczenie Scamacci nie zawiera opcji transferu definitywnego. Jego umowa z Sassuolo obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Do Cremonese na podobnej zasadzie przeniósł się również Giovanni Sbrissa, który pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Cesenie, dla której rozegrał 8 spotkań notując w nich 1 bramkę i 1 asystę. Na murawie spędził jednak zaledwie 209 minut.

Przenosiny do popularnych Grigiorossich mają pozwolić młodzieżowemu reprezentantowi Włoch na więcej minut spędzonych na boisku.

Sbrissa w porównaniu do Scamacci nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Neroverdich.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz