You are here: Home » Główne newsy » Serie A wznowi rozgrywki 20 czerwca

Serie A wznowi rozgrywki 20 czerwca

Serie A wznowi rozgrywki 20 czerwca
Fot. inter.it

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora po spotkaniu z przedstawicielami Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC), Lega Serie A oraz premierem Włoch Giuseppe Conte poinformował, że sezon 2019/2020 zostanie wznowiony 20 czerwca.

Tydzień wcześniej bo 13 czerwca wznowione zostaną natomiast zmagania w Pucharze Włoch.

– Włochy powoli stają na nogi i jasne jest, że piłka nożna powinna zrobić to samo. Komitet Techniczno-Naukowy zatwierdził protokół medyczny, ale potwierdził także bezwzględną konieczność przeprowadzenia kwarantanny, jeśli zawodnik uzyskałby pozytywny wynik testu – powiedział Spadafora.

– Otrzymaliśmy również gwarancje, że procedura dokonywania wymazów u zawodników nie będzie w żaden sposób wpływać na dostęp ogółu społeczeństwa do testów, ani go utrudniać – kontynuował 46-latek.

– Włoska Federacja Piłkarska zapewniła mnie również, że plan B (play-offy i play-outy) oraz plan C (przy wykorzystaniu istniejącej tabeli) mogą zostać przyjęte w przypadku konieczności ponownego zawieszenia rozgrywek. Nie do mnie, jako ministra, należy decyzja, jak to zrobi FIGC – dodał Spadafora.

– W świetle tych wszystkich wydarzeń, możemy dziś powiedzieć, że sezon może zostać wznowiony od 20 czerwca. Mam również nadzieję, że w dniach 13-20 czerwca będzie mógł się odbyć Puchar Włoch. To byłby sygnał dla całego narodu – wyznał na koniec włoski polityk.

W pierwszym meczu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zmierzy się Atalanta z U.S. Sassuolo Calcio.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz