You are here: Home » Główne newsy » Spezia wygrywa z Sassuolo

Spezia wygrywa z Sassuolo

W jednym z sobotnich meczów 21.kolejki włoskiej Serie A Sassuolo Calcio przegrało na własnym stadionie ze Spezią 1:2.

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z chęcią zdobycia 3 punktów i poprawienia sobie i kibicom nastrojów. Zarówno Neroverdi jak i Aquilotti w ostatnich kolejkach nie zachwycali i spotkanie to było idealną okazją na przełamanie.

Lepiej w spotkanie to weszli gospodarze. Już w 5.minucie swoją okazję na strzelenie bramki miał Manuel Locatelli, jednak ostatecznie piłka po jego strzale została zablokowana przez jednego z obrońców beniaminka.

W 18.minucie kapitalną okazję na strzelenie bramki miał Giullio Maggiore, który znalazł się sam na sam z Andreą Consiglim. Ostatecznie piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Hamed Junior Traore.

Co nie udało się Spezii udało się Sassuolo. W 25.minucie Francesco Caputo w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Ivanowi Provedeleowi.

W 39.minucie był już remis. Dośrodkowanie Simone Bastoniego z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił były obrońca ekipy z MAPEI Stadium, Martin Erlic.

W 42.minucie Sassuolo ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą Filipa Djuricicia. Arbiter prowadzący to spotkanie anulował to trafienie po konsultacji z VAR-em.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie do pierwszych trzech kwadransów. Swoje okazje mieli Hamed Junior Traore czy Mert Muldur, jednak albo górą był Ivan Provedel, albo piłka miłaja światło bramki.

W 78.minucie Spezia objęła prowadzenie za sprawą Emmanuela Quartsina Gyasiego, który wykorzystał podanie głową od Ardiana Ismajiliego.

Mimo innych prób wynik nie uległ zmianie i Spezia wywiozła 3 punkty z MAPEI Stadium.

Sassuolo – Spezia 1:2 (1:1)

Bramki: Francesco Caputo 25′, – Martin Erlic 39′, Emmanuel Quartsin Gyasi 78′,

Sassuolo: Consigli – Muldur, Marlon, Ferrari, Rogerio – Obiang (82.Magnanelli), Locatelli – Traore (64.Defrel), Djuricic (64.Berardi), Boga (39.Haraslin, 82.Raspadori) – Caputo

Spezia: Provedel – Vignali, Terzi (53.Ismajili), Erlic, Bastoni – Maggiore (90.Chabot), Ricci, Sena (89.Acampora) – Gyasi, Agudelo, Verde (63.Farias)

Żółte kartki: Ferrari, Locatelli – Bastoni, Erlic, Vignali