You are here: Home » Główne newsy » Szczęśliwy remis z Chievo Verona

Szczęśliwy remis z Chievo Verona

W jednym z zaległych spotkań 27.kolejki Serie A, U.S. Sassuolo Calcio szczęśliwie zremisowało na wyjeździe z A.C. Chievo Verona 1:1. Szczęśliwie, ponieważ bramka dająca remis padła w 95.minucie meczu, a dodatkowo Neroverdi kończyli spotkanie w dziewiątkę.

Dla obu klubów sąsiadujących w tabeli spotkanie to było spotkaniem za przysłowiowe „sześć punktów”. Zarówno gospodarzom jak i gościom zależało na zdobyciu 3 punktów, które pozwoliłyby im uciec od strefy spadkowej.

Zdecydowanie lepiej w środowy mecz weszli goście, gdyż już w 3.minucie meczu Khouma Babacar mógł dać prowadzenie swojemu klubowi, jednak w tylko sobie znany sposób nie trafił do siatki rywali.

Mimo wielu okazji z obu stron wynik nie ulegał zmianie. Od 29.minuty Sassuolo musiało grać w osłabieniu. Arbiter prowadzący to spotkanie Pan Paolo Tagliavento wyrzucił z boiska Clauda Adjaponga. Młodzieżowy reprezentant Włoch sfaulował w brzydki sposób bramkarza gospodarzy Stefano Sorrentino.

Popularnym Latającym Osłom nie udało się wykorzystać gry w przewadze i w pierwszych 45 minutach nie padła żadna bramka.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu kibice zebrani na Stadio Marcantonio Bentegodi musieli poczekać do 72.minuty. Fabrizio Cacciatore dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Emanuele Giaccheriniego, który pewnie uderzył i strzałem przy dalszym słupku nie dał szans Andrei Consigliemu.

W 84.minucie sytuacja Sassuolo jeszcze bardziej się pogorszyła. Za przerwanie kontrataku Chievo, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Francesco Magnanelli. Oznaczało to, że ostatnie minuty spotkania podopiecznych Beppe Iachiniego na boisku było tylko 9.

Mimo to udało im się szczęśliwie zremisować. W 95.minucie Francesco Cassata strzałem z rzutu wolnego pokonał Stefano Sorrentino i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

04.04.2018, godz. 18:30, Stadio Marc?Antonio Bentegodi

Chievo Verona – Sassuolo 1:1 (0:0)

Bramki: Emanuele Giaccherini 72′, – Francesco Cassata 90+5′,

Chievo: Sorrentino ? Cacciatore, Gamberini (74.min Cesar), Bani, Gobbi ? Castro, Radovanovic, Hetemaj (63.min Birsa) ? Giaccherini ? Inglese, Stępiński (57.min Pellissier)

Sassuolo: Consigli ? Peluso, Acerbi, Goldaniga (78.min Peluso) ? Lirola, Missiroli, Magnanelli, Duncan, Adjapong ? Berardi (67.min Ragusa), Babacar (62.min Politano)

Żółte kartki: Gobbi, Giaccherini, Hetemaj, Cacciatore – Magnanelli,

Czerwone kartki: Adjapong, Magnanelli

Sędzia główny: Paolo Tagliavento