You are here: Home » Główne newsy » Thriller na MAPEI Stadium. Sassuolo remisuje z Fiorentiną

Thriller na MAPEI Stadium. Sassuolo remisuje z Fiorentiną

Prawidzwy thriller na MAPEI Stadium zgotowali kibicom piłkarze Sassuolo Calcio i Fiorentiny.

Spotkanie inaugurujące niedzielę z 15.kolejką Serie A zakończyło się podziałem punktów 3:3, a bramkę na wagę remisu dla gości strzelił w 97..minucie Kevin Mirallas.

Patrząc na fakt, że Riccardo Saponara strzelił bramkę również wyrównującą w meczu Lazio z Sampdorią w 99.minucie to kolejka ta na pewno prędko nie zostanie zapomniana.

Do niedzielnej potyczki oba zespoły podchodziły z chęcią zdobycia kompletu punktów. W minionej serii gier Fiorentina przegrała z Juventusem 0:3, natomiast Sassuolo zremisowało bezbramkowo z Udinese Calcio.

W pierwszych 45 minutach większe szanse na strzelenie bramki mieli podopieczni Roberto De Zerbiego. Kapitalne okazję mieli Khouma Babacar i Stefano Sensi, jednak piłka po strzale senegalskiego napastnika minimalnie minęła słupek, natomiast uderzenie z rzutu wolnego tego drugiego obronił Alban Lafont.

W drugą odsłonę lepiej weszli gospodarze. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do 63.minuty. Na listę strzelców po pewnym mocnym strzale sprzed pola karnego wpisał się Alfred Duncan.

Pięć minut później Czarno-Zieloni podwyższyli swoje prowadzenie. Co nie udało się w pierwszej połowie udało się w drugiej. Khouma Babacar wykorzystał podanie od Domenico Berardiego i pewnie skierował piłkę do siatki rywali.

Zaledwie 180 sekund później było już jednak 2:1. Na listę strzelców wpisał się Giovanni Simeone, choć uważano, że bramka ta padła ze spalonego. Ostatecznie jednak VAR rozwiązał wszelkie wątpliwości i arbiter prowadzący to spotkanie Daniele Chiffi wskazał na środek boiska.

W 80.minucie Sassuolo podwyższyło prowadzenie, a tym razem Lafonta pokonał Stefano Sensi.

Wydawało się, że spotkanie to Neroverdi dograją z przewagą dwóch bramek i zgarną komplet punktów. Tak się jednak nie stało. Marco Benassi w 89.minucie strzelił bramkę na 3:2, a 7 minucie doliczonego czasu gry Kevin Mirallas wyrównał wynik meczu na 3:3 i takim rezultatem się ono zakończyło.

Warto dodać, że w 86.minucie za czerwoną kartkę wyleciał z boiska Filip Djuricic. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał również Nikola Milenković.

Sassuolo ? Fiorentina 3:3 (0:0)

Bramki: Alfred Duncan 62′, Khouma Babacar 67′, Stefano Sensi 80′, – Giovanni Simeone 70′, Marco Benassi 89′, Kevin Mirallas 90+7′,

Żółte kartki: Sensi, Berardi, Djuricic, Matri – Fernandes, Milenkovic, Benassi, Veretout

Czerwone kartki: Djuricic (86.min) – Milenkovic (90+.min)

Sassuolo: Consigli ? Marlon, Rogerio, Ferrari ? Lirola, Duncan, Sensi, Bourabia (80.Magnanelli), Di Francesco (74.Djuricic) ? Berardi. Babacar (85.Matri)

Fiorentina: Lafont ? Biraghi, Pezzella, Milenković, Laurini ? Fernandes, Veretout, Benassi ? Pjaca (46.Chiesa), Gerson (76.Mirallas) ? Vlahovic (55.Simeone)