You are here: Home » Główne newsy » Tonelli potencjalnym następcą Paolo Cannavaro?

Tonelli potencjalnym następcą Paolo Cannavaro?

Tonelli potencjalnym następcą Paolo Cannavaro

Fot. napolicalciolive.com

W związku z faktem, że Paolo Cannavaro ma w zimowym okienku transferowym pożegnać się z U.S. Sassuolo Calcio, to włodarze włoskiego klubu wrócili do poszukiwań nowego środkowego obrońcy, który w pełni zastąpi doświadczonego Cannavaro.

36-letni były defensor m.in. SSC Napoli ma odejść do Guangzhou Evergrande, gdzie dołączy do swojego starszego brata Fabio, który z 9 listopada zamienił TJ Quanjian na mistrza Chinese Super League. Lukę, która zostanie po odejściu Cannavaro ma wypełnić Lorenzo Tonelli, który nie może liczyć na grę w barwach Neapolitańczyków.

Wychowanek Empoli nie znalazł sposobu na to by w obecnym sezonie zagrać chociaż jedną minutę w Serie A. 27-letni defensor nie widnieje w planach Maurizio Sarriego i kolejnym jego klubem w karierze mogą być właśnie Neroverdi. Informacje takie podali m.in. Corriere del Mezzogiorno i Corriere delo Sport.

Swego czasu włoskie media łączyły Tonelliego z Sassuolo na innej zasadzie. Miałby on wraz z Nikolą Maksimoviciem oraz gotówką trafić na MAPEI Stadium za Domenico Berardiego.

Teraz okazuje się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie wypożyczenie piłkarza z opcją transferu definitywnego po zakończeniu sezonu. Ostateczne przybycie Tonelliego, który w chwili obecnej ma wyraźną przewagę nad innymi kandydatami, takimi jak Paletta pozwoliłoby Sassuolo pozyskać piłkarza w najlepszym wieku jego kariery oraz z doświadczeniem w Serie A.

Odejście Cannavaro i długa przerwa (przypuszczalnie do 1 lutego) Timo Letscherta sprawia, że Beppe Iachini potrzebuje środkowego obrońcę, gdyż obecnie dysponuje jedynie Edoardo Goldanigą i Francesco Acerbim. Czy uda się pozyskać Tonelliego czas pokaże.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz