You are here: Home » Główne newsy » Torino chce pozyskać Gian Marco Ferrariego. Dojdzie do wymiany?

Torino chce pozyskać Gian Marco Ferrariego. Dojdzie do wymiany?

Torino chce pozyskać Gian Marco Ferrariego. Dojdzie do wymiany
Fot. canalesassuolo.it

Jak donosi Tuttosport Torino FC dołączyło do klubów zainteresowanych pozyskaniem Gian Marco Ferrariego z Sassuolo Calcio.

Swego czasu włoskie media łączyły 28-letniego obrońcę Neroverdich z przenosinami do Bolonii czy Cagliari. Teraz jednak do tych klubów dołączyła Granata, której nowym trenerem został Marco Giampaolo.

53-letni szkoleniowiec dobrze zna się z Ferrarim, z czasów gry był jego trenerem w Sampdorii Genoa.

Jeśli Bykom nie uda się pozyskać byłego piłkarza m.in. Crotone czy Parmy to za cel transferowy obiorą obrońcę Olympique Lyon, Joachima Andersena, który również występował w ekipie z Genoi gdy za jej sterami siedział Giampaolo.

W minionym sezonie Ferrari wystąpił łącznie w 24 meczach Czarno-Zielonych i zaliczył w nich 2 asysty. Z kolei w sezonie 2017/2018 będąc piłkarzem Sampy zaliczył 30 spotkań, w których zanotował 2 trafienia.

Swego czasu Bologna chciała wypożyczyć Ferrariego jednak Sassuolo nie zgodziło się na taką opcję. Jeżeli chodzi o Torino to może to zupełnie inaczej wyglądać, gdyż dyrektor techniczny Toro, Davide Vagnati ma doskonałe stosunki z Rossim i Carnevalim.

42-latek chcąc zbić kwotę odstępnego jaką chcą sternicy Sassuolo za Ferrariego tj, od 12 do 15 milionów euro jest gotowy włączyć do transakcji jednego z piłkarzy Torino tj, Lyanco, Simone Edere, Alexa Berenguera czy Tomasa Rincona.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz