You are here: Home » Główne newsy » U.S. Sassuolo Calcio Vs ACF Fiorentina

U.S. Sassuolo Calcio Vs ACF Fiorentina

U.S. Sassuolo Calcio Vs ACF Fiorentina

fot. Wikipedia.org

W jednym z niedzielnych spotkań 35.kolejki Serie U.S. Sassuolo Calcio podejmować będzie na własnym stadionie ACF Fiorentinę, Fiorentinę, którą od nowego sezonu może poprowadzić trener „Neroverdich”, Eusebio Di Francesco.

Obie drużyny nie mogą zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Sassuolo po znakomitym i historycznym już miniony sezonie w obecnym plasuje się na 14 pozycji. Z kolei Fiorentina, która była jednym z kandydatów do walki o europejskie puchary zajmuje 8 miejsce w tabeli i do 5 Atalanty traci już 9 punktów.

Obie drużyny spotkały się ze sobą od momentu awansu Sassuolo do Serie A siedmiokrotnie. Cztery spotkania wygrała popularna „Viola”, raz wygrali gospodarze niedzielnej potyczki, a dwa mecze zakończyły się podziałem punktów.

W pierwszej potyczce obecnego sezonu na Stadio Artemio Franchi komplet punktów zgarnęła właśnie Fiorentina, która wygrała 2:1 po dwóch trafieniach Nikoli Kalinicia. Dla ówczesnych gości trafił Francesco Acerbi.

Warto wspomnieć, że do tego spotkania podopieczni Di Francesco podejdą z dobrymi humorami po wygranej w ostatniej kolejce z Empoli FC 3:1. W sumie Sassuolo jest niepokonane od czterech spotkań, w których zdobyło aż 8 punktów. Na MAPEI Stadium nie przegrali od dwóch spotkań.

Z kolei Fiorentina w poprzedniej serii gier zaliczyła bolesną porażkę z US Palermo 0:2, a na wyjazdach nie zdobyli trzech punktów również od dwóch spotkań.

W niedzielnej potyczce Paulo Sousa nie będzie mógł skorzystać jedynie z Davide Astoriego. Gorzej natomiast wygląda sytuacja kadrowa u Eusebio Di Francesco, który do boju nie może posłać: Pellegriniego, Gazzolii, Missiroliego, Mazzitelliego, Pegolo, Dell?Orco oraz Defrela.

Sassuolo: Consigli ? Lirola, Acerbi, Cannavaro, Peluso, Aquilani, Sensi, Duncan, Berardi, Matri, Politano

Fiorentina: Tatarusanu ? Sanchez, Gonzalo Rodriguez, Salcedo, Chiesa, Vecino, Badelj, Tello, Valero, Bernardeschi, Kalinic

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz