You are here: Home » Główne newsy » UC Sampdoria Vs U.S. Sassuolo Calcio

UC Sampdoria Vs U.S. Sassuolo Calcio

W jednym z niedzielnych spotkań 17.kolejki Serie U.S. Sassuolo Calcio zmierzy się na wyjeździe z Sampdorią, Sampdorią, która zrobi wszystko by przed własną publicznością przerwać serię trzech spotkań bez wygranej.

Sampdoria po sensacyjnej wygranej 3:2 z Juventusem F.C. następnych spotkań nie może w żaden sposób zaliczyć do udanych. Najpierw musiała uznać wyższość Bolonii (3:0), następnie przegrała 1:2 z S.S. Lazio, a w ostatniej serii gier zremisowała 2:2 z Cagliari mimo, że prowadziła 0:2 po dwóch trafieniach Fabio Quagliarelli.

Z kolei popularni Neroverdi po dwóch porażkach pod rząd tj, z Hellasem Verona 0:2 i Fiorentiną 3:0 wygrali w ostatniej kolejce z Crotone 2:1, dzięki czemu uciekli od strefy spadkowej na 3 punkty.

Obie drużyny spotkały się ze sobą od momentu awansu Sassuolo do Serie A 8 razy. Dotychczas The Black and Greens wygrali trzy razy, Sampdoria sięgnęła po komplet dwa razy, a trzy spotkania zakończyły się podziałem punktów.

Ostatni mecz na Stadio Luigi Ferraris zakończył się wygraną gospodarzy po szalonych, a wręcz zabójczych 7 minutach. Od 84.minuty do 91 Sampa zmieniła stan meczu z 0:2 na 3:2, a do siatki Consigliego trafiali Quagliarella i dwukrotnie Luis Muriel (drugi raz z rzutu karnego) Dla Naszego klubu bramki wówczas zdobyli Federico Ricci oraz Antonino Ragusa.

W drużynie gospodarzy jeżeli chodzi o kontuzję to nie zobaczymy tylko reprezentanta Polski, Karola Linetty’ego. Natomiast w drużynie Sassuolo na murawie nie ujrzymy: Davide Biondiniego, Cristiana Dell’Orco, Davide Frattesiego, Timo Letscherta czy Stefano Sensiego.

17.12. godz. 15:00, Stadio Luigi Ferraris