You are here: Home » Główne newsy » Wygrywamy rzutem na taśmę z Crotone

Wygrywamy rzutem na taśmę z Crotone

Wygrywamy rzutem na taśmę z Crotone.

Sassuolo pokazało, że umie grać do końca. W meczu 8.kolejki Serie A z Crotone FC, Sassuolo długo przegrywało 0:1, jednak 120 sekund w drugiej połowie meczu wystarczyło „Neroverdim” by zgarnąć komplet punktów.

Goście już po 80 sekundach spotkania na MAPEI Stadium prowadzili. Wypożyczony do beniaminka z Sassuolo, Diego Falcinelli wykorzystał dośrodkowanie Aleandro Rosiego notabene byłego obrońcy gospodarzy i popisał się dobrym strzałem nie dając żadnych szans Consigliemu. Crotone prowadziło z Sassuolo 1:0, ale było pewne to, że podopieczni Di Francesco tak łatwo się nie poddadzą.

Kilka chwil później piłkarze Sassuolo mogli doprowadzić do remisu za sprawą Gregoire’a Defrela, który kapitalnie uderzył nożyczami, jednak piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Cordaza.

Kilka minut doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Defrel ponownie uderzał na bramkę gości, a piłkę ręką zatrzymał na linii bramkowej Clayton Dos Santos. Prowadzący to spotkanie Davide Massa uznał, że była ona „przy ciele” i nie odgwizdał rzutu karnego.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się podobnie co pierwsze 45 minut. Po szybkiej kontrze blisko podwyższenia wyniku był ponownie Diego Falcinelli. W równie szybkiej odpowiedzi Lorenzo Pellegrini uderzył na bramkę Crotone i podobnie jak Defrel obił poprzeczkę.

Sassuolo szukało wyrównującej bramki i w końcu się udało. W 84. minucie swoją pierwszą bramkę w Serie A zdobył Stefan Sensi, który pewnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Cordaza.

Kilkadziesiąt sekund później było już 2:1 dla gospodarzy. Podanie od Pellegriniego na bramkę zamienił Pietro Iemmello.

Emocji do końca spotkania nie brakowało i ostatecznie 3 punkty zostały na MAPEI Stadium.