You are here: Home » Główne newsy » Zmiana wyniku z Pescara. Walkower dla beniaminka

Zmiana wyniku z Pescara. Walkower dla beniaminka

Sassuolo pokonuje Pescarę

Piłkarze Sassuolo nie zwalniają tempa. Podopieczni Eusebio Di Francesco niesieni awansem do fazy grupowej Ligi Europy pokonali w niedzielny wieczór beniaminka z Pescary 2:1. Po raz kolejny błysnął najlepszy piłkarz „Neroverdich” Domenico Berardi, dla którego bramka na 2:0 była jego 40 w Serie A, a 4 w ostatnich 4 meczach. Dzięki temu trafieniu Berardi stał się najmłodszym włoskim piłkarzem, któremu się to udało (22 lata i 27 dni).

Wcześniej do siatki gości trafił Gregoire Defrel, który strzałem z lewej nogi nie dał szans golkiperowi rywali, a z kolei dla gości honorowe trafienie zaliczył Rey Manaj.

Wygrana z „Delfinami” była dla czarno-zielonych jedenastym spotkaniem bez porażki i umocniła ekipę z regionu Emilia-Romania na 5 pozycji w tabeli. Pescara z kolei uplasowała się na 14 miejscu..

Tak było jednak tylko przez 2 dni..

We wtorkowy poranek włoski związek piłki nożnej zmienił wynik z 2:1 na wygraną gości walkowerem 3:0.

Wszystko za sprawą pojawienia się na murawie Antonino Ragusy. Były piłkarz Ceseny zmienił w 64. minucie Matteo Politano. Rugaso na dwa dni przed meczem został nowym piłkarzem „Neroverdich” i według władz ligowych nie został zgłoszony do rozgrywek Serie A.

W związku z tym Pescarze przyznano walkower co zaowocowało awansem na 5 lokatę, a Sassuolo z 3 punktami za zwycięstwo z Palermo zaliczyło spadek na 13 pozycję.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz