You are here: Home » Główne newsy » Znakomity debiut Sassuolo w Lidze Europy. Athletic na kolanach

Znakomity debiut Sassuolo w Lidze Europy. Athletic na kolanach

Znakomity debiut Sassuolo

Sassuolo Calcio wygrało u siebie z Athletic Bilbao 3:0 w pierwszym meczu grupy F Ligi Europy. Dla „Neroverdich” bramki strzelili Pol Lirola, Gregoire Defrel i Matteo Politano.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 60 minuty, jednak było warto. Kapitalnym rajdem popisał się wypożyczony z Juventusu Pol Lirola. Dla młodego hiszpańskiego obrońcy było to pierwsze trafienie dla Sassuolo.

Trafienie 19-latka rozwiązało „worek z bramkami”. W 75. minucie do siatki Athleticu trafił bowiem Gregoire Defrel, a 7 minut później podanie od francuskiego snajpera wykorzystał Matteo Politano i było już 3:0.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i podopieczni Eusebio Di Francesco wygrali pierwsze historyczne spotkanie w Lidze Europy.

Czwartek 15 września, godz: 19:00 – Reggio nell’Emilia (Mapei Stadium ? Citt? del Tricolore)

Sassuolo – Athletic Bilbao 3:0 (0:0)

Bramki: Pol Lirola 60′, Gregoire Defrel 75′, Matteo Politano 82′,

Sassuolo: Consigli, Lirola, Cannavaro, Acerbi, Letschert, Biondini, Magnanelli, Mazzitelli (73. Duncan), Politano, Defrel (83. Matri), Ricci (54. Ragusa)

Athletic: Herrrin, Balenziaga (77. Lekue), Laporte, Alvarez, de Marcos, Etxebarria, San Jose, Merino, Garcia, Williams (54. Aduriz), Muniain (54. Susaeta)

Żółte kartki: Acerbi, Mazzitelli – Garcia